Depresyon - Panik Atak Tedavisi (İlaçsız)

Depresyonda TMS kullanımı yaklaşık 13 yıldan beri giderek artan bir yoğunlukta kullanılmaktadır. Depresyon, beyin yapıları topluluğunun düzensizliği olarak da tanımlanabilir.TMS ile yapılan fonksiyonel görüntüleme çalışmalarında kortikal bölge yoluyla transsinaptik etkinin, uzak beyin yapılarındaki aktiviteyi arttırdığı gösterilmiştir.

Depresyonlu hastalar üzerinde yapılan çalışmalarda özellikle 2 hafta içinde olumlu düzelmeler gözlenmiştir.  TMS ile beyine şok manyetik dalgalar gönderilerek beyinin hastalanmadan önceki sağlam durumuna döndürülmesi amaçlanmaktadır.  Uzmanlar, hiçbir olumsuz yan etkisi olmayan TMS'nin depresyon ve panik atakta en etkili ve yan etkisiz tedavi olarak benimseneceğini belirtmektedir. 

Newsweek dergisi, TMS ile yapılan tedavinin, depresyon hastaları üzerinde çok önemli düzelmeler olduğunu haber yapmıştır.   TMS, depresyonda ilaç tedavisine cevap vermeyen ya da tam düzelmeyen hastalar için umut ışığı olmuştur. Literatürde psikolojik tedavi ve ilaçlara cevap vermeyen birçok hastanın TMS ile iyileştiği belirtilmiştir


Daha detaylı bilgi için:

www.terapievi.net

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !